Päivämäärä: 1.3.2019
Fesconin kipsimassan etu on, että ei tarvita yhtä paksua pintavalua kuin aiemmin on totuttu tekemään vastaavilla kipsitasoitteilla. Näin ollen menekki on pienempi ja tämä mahdollistaa kustannussäästöt rakennusliikkeille ja urakoitsijoille.
Flow GS on kerrospaksuuksiltaan täysin verrattavissa sementtipohjaisiin lattiatasoitteisiin, jonka lisäksi kipsitasoitteelle on ominaista kutistumattomuus mikä mahdollistaa lasikuituverkon pois jättämisen, tämä alentaa edelleen kustannuksia. Lisäksi pumpattavuus ja tuotto on tällä tuotteella hyvä.
Flow GS 1,2 mm kipsilattiatasoite
Saneerauskohteiden lattiatasoituksiin, lämpölattioiden pintavaluihin, ontelolaattojen ja betonilattioiden tasoitukseen.
Flow GS 3,0 mm kipsilattiamassa
Erityisesti lämpölattioiden pintavaluihin sekä paksuihin tasoitekerroksiin.
Uudisrakennus | Helsinki | 25,00 milj €
Uudisrakennuskohde rakennustyyppiluokassa hotellit/motellit, paikkakunnalla H...
Tuote: Muurauslaastit
Uudisrakennus | Hanko | 11,00
Uudisrakennuskohde rakennustyyppiluokassa kerrostalot, joka koostuu rakennuks...
Tuote: Muurauslaastit
Uudisrakennus | Turku | Ei tiedossa
Uudisrakennuskohde rakennustyyppiluokassa liike/palvelukeskukset, paikkakunna...
Tuote: Muurauslaastit
Korjaus | Helsinki | 95,00 milj €
Meilahden sairaalan Potilastorni sai peruskorjauksessa uusitut potilastilat j...
Tuote: Muurauslaastit
Jatkamalla verkkosivustomme ja palvelujemme käyttöä hyväksyt, että keräämme tietoja vierailuistasi. Tietosuojaperiaatteissamme kerromme, mitä tietoja keräämme ja miksi sekä mihin tarkoituksiin tietoja käytetään.
Lue lisää...