Päivämäärä: 6.9.2019
Valikoimissamme nyt uusi jousivaimennintyyppi erityisesti taajuusmuuntajaohjatuille koneille ja laitteille, joiden usein toistuva start-stop -automatiikka aiheuttaa runkoääniongelmia. Tällaisia laitteita ovat esim. katolla sijaitsevat vedenjäähdyttimet, kaasunjäähdyttimet, generaattorit ja puhaltimet
Vibrabsorber PS+Sylomer® ensimmäiset asiakaskokemukset ovat olleet todella positiivisia. Asuinrakennuksen katolle sijoitetun kaasunjäähdyttimen käynnistysvaiheen aiheuttama tärinä saatiin vaimentimen tehokkaasti vaimennettua ja estettyä runkomelun leviäminen rakenteisiin. Tämä oli mahdollista tärinäneristimien matalalla 3,5Hz ominaistaajuudella.
Vibrabsorber PS+Sylomer®in edut:
Uudisrakennus | Helsinki | 390,00 milj €
Helsingin elämyksellisin kauppakeskus REDI avataan syksyllä 2018. REDI mulli...
Uudisrakennus | Espoo | Ei tiedossa
Espoon Tapiolassa sijaitseva kauppakeskus Ainoa on valmistunut ja avattu koko...
Uudisrakennus | Espoo | Ei tiedossa
Tuuliniitty 3 on valmistuttuaan Espoon ensimmäinen puusta rakennettava ja kaa...
Jatkamalla verkkosivustomme ja palvelujemme käyttöä hyväksyt, että keräämme tietoja vierailuistasi. Tietosuojaperiaatteissamme kerromme, mitä tietoja keräämme ja miksi sekä mihin tarkoituksiin tietoja käytetään.
Lue lisää...