Päivämäärä: 30.9.2022
Karkaistu kevytbetoni on palamaton rakennusmateriaali, josta on kätevä rakentaa vaativat määräykset täyttäviä palomuureja (EI-M 180) ja osastoivia seiniä. Bauroc AS valmistaa kevytbetoniharkkojen lisäksi ei-kantavia pontattuja seinäelementtejä, jotka eristävät sekä lämpöä että paloa ja ovat kevyitä ja nopeita asentaa.
Vantaan Tuupakkaan rakennettiin uuden ja olemassa olevan varastohallin väliin EI-M 90 paloluokan palomuuri bauroc SEINÄELEMENTEILLÄ. Suuruudeltaan 900 m2 palomuurin asennustyö kesti kolme viikkoa.
Kysy lisätietoja, pyydä tarjous
Kalev Rosenthal, puh. 044 7573 213
[email protected]
bauroc MAANPAINE-ELEMENTIT on tarkoitettu pientalojen kellareiden seiniin
Kevytbetonia käytetään kaikessa rakentamisessa pientaloissa, kerrostaloissa j...
Jatkamalla verkkosivustomme ja palvelujemme käyttöä hyväksyt, että keräämme tietoja vierailuistasi. Tietosuojaperiaatteissamme kerromme, mitä tietoja keräämme ja miksi sekä mihin tarkoituksiin tietoja käytetään.
Lue lisää...