Päivämäärä: 1.10.2025
Uusi Eaton 9PX Gen2 UPS tuo energiansäästöä ja markkinoiden johtavaa tehokkuutta: 11 % enemmän tehoa kuin edeltäjänsä, 33 % pienemmässä tilassa kuin kilpailevat mallit.
Uusi Eaton 9PX Gen2 UPS tarjoaa markkinoiden johtavan, jopa 97,2 %:n, hyötysuhteen 11 kW:n mallissa innovatiivisten piikarbidikomponenttien (SiC) ansiosta. Nämä komponentit eivät ainoastaan käytä vähemmän energiaa ja siten alenna energiakuluja, vaan myös asettavat operaattorit askeleen edelle päästöjen vähentämisessä. Lisäksi se vie 33 % vähemmän tilaa kuin kilpailevat mallit, joten se sopii erinomaisesti datakeskus- ja IT-infrastruktuuriin, joissa tilaa on rajoitetusti
Jokaisessa 9PX Gen2 UPS-laitteessa on kyberturvallinen gigabitin verkkokortti, joka mahdollistaa koko UPS-laitteiston helpon etäkonfiguroinnin, -hallinnan ja -päivityksen, mukaan lukien täyden integroinnin Eatonin Brightlayer Data Centers -ohjelmistoon. 9PX Gen2 tarjoaa luokkansa parhaan sähkönhallinnan ja varavoimaratkaisun kriittisille laitteille datakeskuksissa, hajautetuissa IT-järjestelmissä, EDGE-verkoissa, verkkokaapeissa ja palvelinsaleissa.
Ennakoiva koneoppiminen paikantaa akun vaihdon ajoituksen nopealla ja kätevällä "hot swapilla" – estäen odottamattomat seisokit ja akkujen liian aikaisin vaihtamisen tarpeettomat kustannukset. Optimoitu ABM+-lataus pidentää akun käyttöikää jopa 50 %. 9PX Gen2 -laitteella on kolmen vuoden takuu elektronisille komponenteille ja kahden vuoden takuu akuille.
Lue lisää
Lataa tuotelehti
Pyydä tarjous tai kysy lisää!
Eaton
09-452 66 500
[email protected]
www.eaton.fi
Sisp. korjaus | Tampere | n. 10 milj. €
Tays Keskussairaalan R-kuvantamisessa tutkimme kaikenikäisiä kuvantamistutk...
Tuote: Sähkönjakelu, pienjännite
Helsinki
Oopperatalon suunnittelu alkoi jo 1970-luvulla. Rakennustyöt alkoivat Töölönl...
Kirkkonummi
Metsähovi on Suomen ainoa tähtitieteellinen radio-observatorio. Metsäho...
Tuote: Sähkönjakelu, pienjännite