ELEVATOR 2

Päivämäärä: 10.9.2025

Sisään painettava pistorasia korkeimpiin vaatimuksiin

  • Pehmeä avauspainallus
  • USB-C-liitäntä 45 watin latausteholla
  • Langaton lataus Qi2- ja MPP-liitännällä
  • IP44-sertifioitu roiskevesisuojaus

Nykyään keittiö on enemmän kuin vain ruoanlaittopaikka. Se on oleskelutila, kohtaamispaikka ja työtila samassa. Se on tyylikäs, siisti ja erittäin toimiva. ELEVATOR 2 kehitettiin juuri tätä tarkoitusta varten: sisään painettava, integroitava pistorasia, joka yhdistää tehokkaan virtalähteen ja korkealaatuisen muotoilun, sopien niin keittiöihin kuin työympäristöihinkin – täydellisesti räätälöitynä tarpeisiisi ja sulautuen ympäristöönsä.

Pehmeä avaustoiminto takaa mukavan käyttökokemuksen

Sormen kosketuksella ELEVATOR 2 työntyy pehmeästi ja hiljaa ulos työtasosta pehmeän avautumismekanismin ansiosta ja katoaa yhtä huomaamattomasti takaisin siihen. Suljettuna näkyviin jää vain huomaamaton pinta. Korkealaatuiset materiaalit ja trendikkäät värit, kuten musta ja rosteri, varmistavat, että sisään painettava pistorasiaratkaisu sulautuu saumattomasti mihin tahansa keittiö- tai toimistosuunnitteluun nykyaikaisten suunnitteluvaatimusten mukaisesti.

Sisään painettava pistorasia USB-C:llä, sekä myös langattomalla latausominaisuudella

Yksi kohokohta on se, että sisään painettava pistorasia voidaan varustaa modernilla Qi2-langattomalla laturilla – joka on myös MagSafe-yhteensopiva Apple-laitteille. Tämä helpottaa älypuhelimen ja muiden laitteiden lataamista langattomasti suoraan työtasolla.

45 watin USB-C-liitännöillä varustettu ELEVATOR 2 on tulevaisuuteen soveltuva virtalähde jokapäiväiseen käyttöön – ja se voidaan integroida kauniisti mihin tahansa arkkitehtuuriin. Qi2-langattomalla latausominaisuudella varustettu ELEVATOR 2 versio sisältää yhden schukopistorasian ja yhden USB-C liitännän 45W latausteholla. Ilman langatonta latausta oleva malli taas sisältää joko 2 schukopistorasiaa, 1 schukopistorasian ja 2 europistorasiaa tai vaihtoehtoisesti 1 schukopistorasian ja 2 USB-C latausliitäntää 45 W teholla. Valinnan varaa siis on!

Tilaa säästävä ja sisäänrakennettu muotoilu

ELEVATOR 2 ei ole ainoastaan tyylikäs, vaan se on myös käytännöllisesti harkittu: Tilaa säästävä ratkaisu sopii standardiin 80 mm:n aukkoon ja vaatii vain 180 mm:n asennussyvyyden. Tämä tekee sen asentamisesta nopeaa ja helppoa – soveltuen täydellisesti myös jälkiasennukseen työtasoille, neuvotteluhuoneisiin ja keittiösaarekkeisiin.

IP44 roiskevesisuojaus lisää turvallisuutta käytössä

Vesi ja sähkö kohtaavat usein, erityisesti työtasoilla. ELEVATOR 2 on tähän ihanteellisesti varusteltu: IP44-sertifioitu roiskevesisuojaus tukee turvallista käyttöä, erityisesti erityisen matalassa asennusympäristössä.

Tilasi käyttötavasta riippumatta: ELEVATOR 2 soveltuu tarpeisiisi, lataa laitteita ja sulautuu täydellisesti ympäristöönsä – enemmän vapautta, mukavuutta ja kaunista muotoilua työtasoillasi.

ELEVATOR 2 | BACHMANN

Referenssihankkeet Bachmann Sales GmbH & Co.KG

Katajanokan Laituri

Katajanokan Laituri

Uudisrakennus | Helsinki | Ei tiedossa

Katajanokan Laituri on toimisto- ja hotellirakennus Helsingin Katajanokalla. ...

OP Hermia, Tampere
Supercell-pääkonttori, Wood City, Jätkäsaari Helsinki

Supercell-pääkonttori, "Wood City", Jätkäsaari Helsinki

Uudisrakennus | Helsinki | Ei tiedossa

Uudisrakennuskohde rakennustyyppiluokassa liiketalot, paikkakunnalla Helsinki...

Tilaa Rakennusfaktan uutiskirje – saat tuoteuutiset viikoittain sähköpostiisi

Sulje